Ayşenur Arslan: Diamond Tema, şeriat hakkında iki cümle etmeye yeltenenlere ibret olsun diye susturulmak isteniyor

Halk TV Yazarı Ayşenur Arslan, Youtube kanalındaki yayında peygambere hakaret ettiği iddiasıyla hedef gösterilen ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlamasıyla hakkında soruşturma başlatılan Diamond Tema‘nın programlarını kendisinin de takip ettiğini belirterek, “Tema sadece o programda değil, hiçbir programında İslam’a, peygamberine ve inananlara hakaret etmiş değildir. Ancak şimdi, şeriat hakkında iki cümle etmeye yeltenenlere ibret olsun diye susturulmak isteniyor” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Arslan, “Diamond Tema’yı tutuklayacaklarmış” başlıklı yazısında, şunları kaydetti:

“Ne var, derseniz. İddialara göre şu ifadeden söz ediyorlar:
‘Şeriatın haricindeki hiçbir sistemde 6 yaşındaki bir kızla evlenmezsin’
 
Rahatlıkla söyleyebilirim, Tema sadece o programda değil, hiçbir programında İslam’a, peygamberine ve inananlara hakaret etmiş değildir.
Ancak şimdi, şeriat hakkında iki cümle etmeye yeltenenlere ibret olsun diye susturulmak isteniyor.
Mesele ne biliyor musunuz! En koyu şeriatçının bile karşısına çıkmaktan korkmuyor. Ne sorarlarsa sorsunlar yanıtlıyor. Köşesinde tek başına esip savurmak yerine ‘düelloyu’ göze alıyor. Ve çürütemedikleri bilgi ve ‘külliyatı’ masaya yatırıyor.
Mesele bu! İktidar sahiplerinin korktuğu, ‘en sevmediği’ bu!
 
 
Gencecik bir bilim insanı / felsefeci / araştırmacı linç edilmek isteniyor.
Erdoğan iktidarını sürdürebilsin diye.. Milli maçı izlemek için bileti olanların bile vize alamadığı Avrupa’da ‘yüce lider’ pozları versin diye.. İspanya’dan İtalya’ya zirveden zirveye koşsun, Roma’da Papa ile kameralara gülümsesin diye..
Neymiş! Peygamberin eşlerinden söz etmiş ve bu arada ‘şeriat dışındaki hiçbir sistemde 6 yaşında kızla evlenemezsin’ demiş!
Hani aklı fikri biz kadınları ‘nasıl yola getirecekleri’.. Ve cennette kaç huriyle ne yapacaklarında olanları anlarım. Anlarım da..
Adalet Bakanı’nın hizmet etmek için yemin ettiği Anayasa ve yasalardan bu kadar uzağa düşmesini anlayamam.”
 
Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x