Eski öğrencisinden Pep Guardiola’ya olay sözler!

Bonservisi Manchester City’de bulunan ve La Liga devi Barcelona’da kiralık olarak forma giyen Portekizli oyuncu Joao Cancelo, Pep Guardiola hakkında çok sert açıklamalar yaptı.

Portekizli bek oyuncusu, ülkesinden A Bola’ya verdiği röportajda Manchester City ve Pep Guardiola hakkında çok sert konuştu.

Geçmiş dönemde Pep, Cancelo’nun City’den takım arkadaşları Rico Lewis ve Nathan Ake’den hoşnut olmadığı, bu iki oyuncunun ilk 11’de olmaması gerektiğini düşündüğünü söylemişti. Röportajda Guardiola’nın bu sözleri hatırlatılınca Cancelo şu ifadeleri kullandı:

“Guardiola yalan söyledi! Onlara hiçbir zaman kötü bir arkadaş olmadım. Bunu Nathan’a ya da Rico’ya sorabilirsiniz. Onlara karşı üstünlük veya aşağılık kompleksim yoktu. Bu, hocanın kendi görüşü.”

“City bana biraz nankörce davrandı”

 “Sessiz kaldım çünkü bu doğru değil. Manchester City’nin bana biraz nankörce davrandığını düşünüyorum. Çünkü orada bulunduğum yıllarda çok önemli bir oyuncuydum. Kulübe ve taraftarlara olan bağlılığımda hiçbir zaman başarısız olmadım ve her zaman her şeyimi verdim. Soyulup saldırıya uğradım ve ertesi gün Emirates’te Arsenal’e karşı maça çıktım. Bunlar unutulmayacak şeyler. Eşimi ve kızımı evde yalnız bıraktım, dehşete düştüm.”


“Ben asla yalan söylemem”

Guardiola’nın kalabalıklara ve kitlelere çok daha hakim olduğunu, bu sebeple sözlerine güvenin yüksek olduğunu da dile getiren Cancelo, açıklamalarına şu sözler ile son verdi:

“İnsanlar bazı konuları, Guardiola’nın medyada benden daha fazla güce sahip olmasından ötürü onun anlattığı şekilde hatırlıyor. Ben ise olayları kendime saklamayı tercih ediyorum. Kendi adıma doğruyu söylediğimi bilmek benim için yeterli. Bu şekilde yaptığım işten tatmin olmuş hissediyorum. Şeffaf bir insanım, asla yalan söylemem…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x